Почесні громадяни

Перелік почесних та відомих громадян нашого села:

Клочко Андрей Викторович
Клочко Андрей Викторович родился 21.06.1982 года в с.Русская Лозовая, Харьковской обл. в семье врачей.
В 1999 году окончил сельскую школу и поступил в Харьковский военный университет,который успешно окончил в 2004 году по специальности “зенитные ракетно-артилерийские и зенитные артилерийские системы и комплексы ближнего действия. Был распределён в 17отдельную гвардейскую танковую бригаду. Но мечта быть десантником его не покидала и спустя 2 месяца после распределения,Андрей перевёлся в 25ОВДБ 6 армейского корпуса Южного оперативного командования. За время службы имел множество грамот,медалей,орденов. Сильный духом и крепкий телом. Вс2008 году принимал участие в миротворческой операции в Косово. Карьера молодого военного с 2011 года стремительно шла вверх. В 29 лет, когда-то обычный сельский парень,уже был капитаном и командиром 1 батареи зенитно-ракетного дивизиона 25ОВДБр.
Всегда всего добивался сам. Отца потерял в 4 года, маму в 20, Андрей понимал, что всего нужно добиваться самому. Никогда не опускал руки, а его пожизненный оптимизм придавал силы всем,кто его окружал. Надёжный и заботливый муж,брат,друг. К сожалению его фраза : ” не переживайте,я заговорённый!” оказалась просто фразой.
Андрей погиб 19.06.2014 года во время участия в АТО в Донецкой обл., Ямпольский р-н, вблизи с.Закотное. Погиб как настоящий герой.
Посмертно награждён орденом Богдана Хмельницкого 3 ступени.
В сердцах родных,близких,друзей и просто знакомых он останется навсегда. Таких не бывает…

Фоміна Надія Євгеніївна
Народилася в с.Руновщина, Зачепилівського району, Харківської області 20.03.1939г.
У 1946р. пішла в перший клас. Закінчила 7 класів у 1953р. і поступила в педагогічне училище, яке закінчила в 1957р. За розподілом потрапила до Русько-Лозівської школи. Перший рік працювала вожатою, а потім 7 років учителем молодших класів. Паралельно навчалася у Харківському державному університеті ім.Горького на геологогеографічному факультеті, який закінчила в 1967р. і 39 років працювала вчителем географії. Всю трудову діяльність пов’язала з Русько-Лозівською школою.

Без’язична Лідія Архипівна
Народилася 07.11.1937г. в с.Русская Лозова, Дергачівського району, Харківської області.
З 01.07.1956г. по березень 2003р. (протягом 47 років) працювала в Русько-Лозівській сільській раді, спочатку діловодом, потім бухгалтером, головним бухгалтером. Обиралася депутатом сільської ради шести скликань. Користується авторитетом серед жителів села усіх поколінь. Брала активну участь в будівництві нової будівлі сільської ради, нової дороги в 1967р. Неодноразово нагороджувалася грамотами районної адміністрації та сільської ради. Ветеран праці.

Беседін Гаврило Ємелянович
Народився 21.04.1922г. в с.Русская Лозова, Дергачівського району, Харківської області. Освіта неповна середня. Пенсіонер, інвалід ВВВ 2-ої групи. Нагороджений Орденом Вітчизняної війни 2 ступеня, медаллю «Захиснику Вітчизни», орденом «За мужність». Нелегким був військовий шлях Гаврила Омеляновича через Україну, Молдавію, Румунію, Австрію, Угорщину. Перемогу зустрів у Чехословаччині. У мирний час, з 1959р., Працював на заводі «Комунар» у м.Харкові слюсарем 5 розряду. Був наставником молоді, ударником комуністичної праці, неодноразовий переможець соц.змагань, присвоєно звання «Кращий раціоналізатор Міністерства».

Репін Михайло Родіонович

Душко Микола Іванович
Народився 09.03.1937г. в с.Мельніково, Валківського району, Харківської області. Освіта вища. У 1960р. закінчив Харківський Зоотехнічний інститут за фахом зоотехнік з присвоєнням кваліфікації вченого зоотехніка. Свою трудову діяльність розпочав у 1960р. Спочатку працював в Онуфріївському кінзаводі № 175 Кіровоградської області, потім в органах сільгоспуправління Борівського та Ізюмського районів Харківської області. З 1966 по 1990 р.р. присвятив себе науково-дослідницькій роботі – спочатку в Українському науково-дослідному інституті тваринництва Лісостепу і Полісся України, а потім – в Українському науково-дослідному інституті експериментальної ветеринарії (м.Харків). За успішне виконання планів наукових досліджень неодноразово заохочувався. Нагороджений медаллю «Ветеран праці». До і після виходу на пенсію бере активну участь у громадській роботі на користь рідного села Руська Лозова. Зокрема, у 80-х роках брав безпосередню участь в організації прокладки газопроводу низького тиску та газифікації житлових будинків по вул.Леніна, Островського, провулках Енгельса, Космодем’янської, Щорса, Пархоменка, Панфілова. Послідовно і принципово виконував свої обов’язки депутата Русько-Лозівської сільської ради 22, 23, 24 скликань з 1994р. по 2006р.

Русліченко Іван Степанович
Народився 16 вересня 1940р. в с.Руська Лозова Дергачівського району Харківської області.
Після закінчення школи служив в лавах Радянської Армії, після повернення працював слюсарем на заводі «Хартрон» і заочно навчався в інституті «ХАІ». Після закінчення інституту працював на посаді інженера, потім заступником начальника цеху, начальником цеху.
Незважаючи на всю свою зайнятість приділяв час громадській роботі, неодноразово обирався депутатом сільської ради, брав активну участь у житті села. Користувався авторитетом серед мешканців села. Брав активну участь в будівництві дороги, школи, газифікації села.
Помер Іван Степанович 25 червня 1994р.

Сахно Софія Тимофіївна народилася в с.Руська Лозова, Дергачівського р-ну Харківської обл. 22 січня 1926р. Освіта середня. У 1941г.закінчила 8 класів Русько-Лозівської школи. У 1969р. закінчила повний курс Дергачівської районної середньої загальноосвітньої школи. Після визволення села від німецько-фашистських загарбників почалася трудова діяльність з односельцями на польових роботах в колгоспі ім.Леніна з 1 вересня. З 1 жовтня 1943р. прийнята на роботу в Русько-Лозівську сільську раду діловодом. 1 червня 1947р. звільнена за власним бажанням у зв’язку зі зміною місця проживання. 18 березня 1953р. прийнята на посаду секретаря Русько-Лозівської сільської ради. 8 вересня 1958р. обрана головою Русько-Лозівської сільської ради. 11 березня 1985р. звільнена від займаної посади у зв’язку з виходом на пенсію.

Без’язична Раїса Опанасівна народилася 9 липня 1937р. в с.Русская Лозова, Дергачівського р-ну Харківської обл. в багатодітній сім’ї. У 1954р. закінчила 10 класів Русько-Лозівської середньої школи. У 1955р була прийнята на посаду начальника військово-облікового столу Русько-Лозівської сільської ради. У 1958р. переведена на посаду секретаря Русько-Лозівської сільської ради. На цій посаді пропрацювала до 28 лютого 1996р. і звільнена на підставі п.3 ст.30 Закону України «Про державну службу». В даний час – вдова. Чоловік- Без’язичний Петро Іванович-помер 11 травня 2008р. Від спільного шлюбу має двох дітей: Без’язичний Віктор Петрович, 1958г.р. і Без’язичний Олександр Петрович, 1965г.р., а також має трьох онуків і правнучку.